Комп’ютер. Призначення комп’ютера, практичне застосування у сучасному житті.

 

Найпоширенішими на сьогодні є так звані персональні комп’ютери (ПК) . Персональними їх називають тому, що призначені вони для роботи однієї людини (персони).



Саме такі комп’ютери використовують у школах, магазинах, удома, різноманітних організаціях.

Але можливості персональних комп’ютерів є недостатніми, якщо необхідно розв’язувати задачі, що потребують значних обсягів складних обчислень, наприклад для розрахунків орбіти польоту космічної станції. Для цього використовують суперкомп’ютери. За кожним з таких комп’ютерів можуть одночасно працювати багато користувачів, які знаходяться навіть у різних країнах світу.

Крім персональних комп’ютерів і суперкомп’ютерів, широко застосовуються комп’ютери, що вбудовуються всередину різних пристроїв промислового й побутового призначення. Такі комп’ютери є складовими частинами пральних машин, літаків, автомобілів, телевізійних систем, промислових роботів тощо.



Сучасні персональні комп’ютери дуже різні. У магазинах, в устано­вах, школах ви частіше побачите стаціонарний персональний ком­п’ютер, подібний до того, що зобра­жений на малюнку.

 
Ноутбуки - портативні комп’ютери, за характерис­тиками продуктивності майже не від­різняються від стаціонарних ком­п’ютерів. Але вони легші, мають менші розміри й забезпечують роботу без під­ключення до електричної мережі про­тягом 2-4 годин.

Планшетний комп’ютер - це інший вид портативних комп’ютерів. Однак він набагато легший і для введення даних у ньому вико­ристовується не клавіатура, а чутлива до дотиків поверхня екрана. Планшетні комп’ютери зараз  здебільшого використовують для перегляду відеофільмів, прослуховування  аудіозаписів, читання електронних книг, а також для роботи в Інтернеті.


Смартфони призначено для забезпечення мо­більного зв’язку, для виконання опера­цій з опрацювання, передавання і зберігання да­них : введення та пересилання текстів, робота в Інтернеті, перегляд фотографій, перегляд відео, читання електронних книжок тощо. Сучасні смартфони значно менші від планшетних комп'ютерів і за розмірами близькі до мобільних телефонів.

Завдання. Записати в зошит види персональних комп"ютерів.

Коментарі